1. Prezentarea temei:
“Prevenirea și combaterea riscului de sărăcie și excluziune socială prin acțiuni de informare/sensibilizare. Informarea asupra posibilității obținerii de beneficii și servicii.“, de către reprezentantul Direcției de Asistență Socială Brăila, doamna Lascu Tena format .pdf
2. Discuții și dezbateri privind problemele comunităților de romi din localitatea Movila Miresii.
3. Diverse.